Psikoteknik değerlendirme süreci nasıl ilerler?

  • Aday psikoteknik değerlendirme merkezine telefonla ya da bireysel olarak gelip başvurduktan sonra uygun bir randevu tarihi ve saati belirlenir. Aday randevu saatinden en az 10 dk önce testin yapılacağı psikoteknik merkezinde hazır bulunur.
  • Adayın kimlik ve ehliyet fotokopileri alınır.
  • Adaya ehliyet ve kimlik bilgilerinin yer aldığı, adayın psikoteknik değerlendirme süreci ile ilgili sorumluluğunu bildiren taahhütname doldurtulur ve imzalattırılır. Bu esnada aday süreç ile ilgili sözlü olarak da bilgilendirilir.
  • Aday randevu saati geldiğinde test odasında psikoteknik değerlendirme cihazındaki yerini alır, psikolog adaya testlerle igili bilgilendirme yaptıktan sonra psikolog tarafından testi başlatılır.
  • Testin minimum süresi 60 dk olmak zorundadır. Bu süre adayın tepkilerine, algısına, cevap verme hızına göre uzayabilmektedir.
  • Psikoteknik değerlendirme testleri esnasında her test için bilgisayar tarafından ve psikolog tarafından bilgilendirme yapıldıktan sonra, deneme testi yaptırılır. Aday deneme testi esnasında testin mantığını ve kendinden isteneni anladığında asıl teste geçilir.
  • Psikoteknik değerlendirme testleri sona erdiğinde adayın sonucu bilgisayardaki test normlarına göre bilgisayar tarafından değerlendirildikten sonra çıkan Yetersiz/ Yeterli sonuç sağlık bakanlığına bağlı E RAPOR sistemine girilir. Aday daha sonra psikiyatriste gönderilir. Psikiyatrist muayenesinden sonra psikiyatrist onayıyla beraber adayın e imzalı raporu POLSİS te ve adayın E DEVLET hesabında  görünmeye başlar.

Psikoteknik belgesi almak için online randevu oluşturabilirsiniz.

Yardımamı ihtiyacınız var?

İletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Deneyimli uzman kadromuz ihtiyaç duyduğunuz bilgiyi sizlere iletecektir.

Hemen online randevu oluşturun